کرملین: انتخابات کنگره آمریکا را به دقت دنبال می کنیم

سخنگوی کرملین امروز سه شنبه تاکید نمود، روسیه به دقت انتخابات میان دوره کنگره آمریکا را دنبال می نماید.

کرملین: انتخابات کنگره آمریکا را به دقت دنبال می کنیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رای دهندگان آمریکایی امروز برای شرکت در انتخابات کنگره و معین 435 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و یک سوم سنای 100 عضوی و سایر مقام های محلی به پای صندوق رای می روند. نتیجه انتخابات 2018 کنگره معین می نماید که آیا جمهوری خواستار قادر به ادامه کنترلشان بر دو مجلس کنگره خواهند بود یا خیر. بسیاری از نظرسنجی ها پیش بینی می نمایند که دموکرات ها احتمالا کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست بگیرند؛ اتفاقی که می تواند این قوه قانونگذاری را دچار تفرقه کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه درباره پیگیری اخبار انتخابات آمریکا گفت: خب درباره آمریکا باید بگویم که به وسیله رسانه ها اخبار و اطلاع رسانی ها را دنبال می کنیم. به هر حال این مساله از دید ما دور نمی ماند و به هر روشی آن را پیگیری می کنیم.

پسکوف همچنین تاکید نمود، مسکو معتقد است تا به اکنون هیچ چشم اندازی برای عادی سازی روابط میان روسیه و آمریکا به چشم نمی خورد و انتخابات آمریکا به حل تنش های دوجانبه کمکی نخواهد کرد.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اضافه کرد: معتقدیم که نباید امید واهی داشت و گمان می کنیم که این انتخابات ها هیچ گونه شفافیتی (در روابط) ایجاد نمی نماید. به عبارت دیگر باید بگویم که هیچ چشم انداز معینی برای عادی سازی روابط وجود ندارد.

دیمیتری پسکوف همچنین درباره اتهام زنی تازه مبنی بر مداخله روسیه در این انتخابات اظهارنظری نکرد و تاکید نمود: کرملین به برخی تحلیل های امنیت سایبری انتزاعی واکنش نشان نمی دهد، زیرا ما نمی دانیم آنها چه کسانی هستند و آیا اصلا اطلاعاتی از امنیت سایبری و موارد دیگر دارند یا خیر. آمادگی ندارم تا درباره چنین عقایدی اظهارنظر کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرملین: انتخابات کنگره آمریکا را به دقت دنبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: انتخابات کنگره آمریکا را به دقت دنبال می کنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید